Принцип роботи сонячного колектора Solar Fox, схема і ККД

Як працює сонячний колектор?

Принцип роботи сонячного колектора Solar Fox фото 1

Повітряні сонячні колектори Solar Fox використовуються в якості додаткового джерела опалення, що дозволяє значно зменшити витрати на основному виді опалення. За рахунок автономної роботи без підключення до мережі електроживлення, колектори безпечні у використанні і можуть працювати без нагляду.

Сонячні колектори ефективно опалюють приміщення постійного або сезонного виду проживання, а так само, господарські будівлі, гаражі, склади, поверхи будівель без опалення та інші приміщення, які потребують обігріві.

Основний теплоносій в колекторі Solar Fox - це повітря.

Принцип роботи сонячного колектора заснований на заборі повітря, що знаходиться всередині опалювального приміщення, його фільтрації, нагріванні і повернення назад. Вбудований вентилятор і елемент сонячної батареї, дозволяють колектору працювати без підключення до електричної мережі і запускати примусову циркуляцію повітря через розподільний корпус.

Принципи роботи: при попаданні сонячного світла на сам прилад, включається внутрішній вентилятор, що живиться від сонячних батарей, тим самим нагнітає нагріте повітря в приміщення.

Повне заміщення повітря в приміщення відбувається за 2 години роботи сонячного колектора, а ефективність використання сонячної енергії досягає 80%!


Схема сонячного колектора

схема повітряного сонячного колектора фотоСхема колектора - це замкнене коло, яке складається з:

  • - сонячного колектора (1);
  • - вихідного воздуховода, спрямованого в приміщення для подачі нагрітого повітря (4);
  • - вентилятор (3);
  • - приміщення, що опалюється
  • - вхідного воздуховода, спрямованого в повітряний сонячний колектор для забору остиглого повітря з приміщення (може бути вбудований вентилятор, для примусового забору повітря) (6);
  • - повітряний фільтр (5);
  • - вимикач (2).

Принцип роботи сонячного колектора

Початок роботи.

Вбудований в повітропровід вентилятор запускається при нагріванні робочої поверхні колектора від сонячних променів і включення сонячної батареї. У корпус колектора надходить повітря через вхідний отвір, заповнює внутрішній простір колектора і рівномірно нагрівається.

Підвищення температури повітря відбувається за рахунок нагріву матеріалів, що знаходяться всередині сонячного колектора, що накопичують тепло від потрапляють через спеціальне скло сонячних променів.

Контроль роботи.

При відсутності необхідності опалення приміщення, механічний вимикач відключає вентилятор, зупиняючи циркуляцію повітря. Це дозволяє не допускати перегрів повітря всередині приміщень при надмірній сонячної активності в осінньо-весняний період, або блокувати запуск повітряного сонячного колектора без необхідності в літні місяці.

.


Будова колектора

Конструкція сонячного колектора є прямокутним металевий корпус зі скляною поверхнею, всередині розташовується особливий матеріал, що утримує тепло, за рахунок якого здійснюється нагрівання повітря в середньому на 20-20 С. Корпус колектора повністю герметичний, що дозволяє попередити витік нагрітого повітря на вулицю, зменшуючи ККД сонячних колекторів.

Два воздуховода служать для забору і повернення кімнатного повітря, вбудований вентилятор допомагає здійснювати примусову циркуляцію повітря. Проста конструкція сонячного колектора Solar Fox робить його більш міцним і надійним в експлуатації, не вимагає технічного обслуговування і відсутній ризик виходу з ладу за рахунок перегріву або в результаті сильних морозів.


ККД сонячних колекторів

Вибираючи повітряний сонячний колектор для опалення приміщень, варто дотримуватися рекомендацій виробників і вибирати модель відповідної потужності для ефективного обігріву. ККД сонячних колекторів становить близько 80%, але експлуатація колектора малої потужності на великій площі може в значній мірі знизити коефіцієнт корисної дії і не дати бажаних результатів.

Крім того, на показник ККД сонячних колекторів впливає зміна сонячної активності або слабкий вплив сонця за рахунок неправильної установки колектора на стіні або даху будівлі. Хороша теплоізоляція опалювального будівлі допомагає довгий час підтримувати комфортні умови в приміщенні, що дозволяє зберігати високі показники ККД.

Відео "Принцип роботи сонячного колектора Solar Fox"


На сьогодні представлені два різних типи обладнання:

  • вентиляційний (з функцією підігріву)
  • опалювальний с (фільтрацією повітря).

Вентиляційний колектор, у внутрішньому просторі якого, утворює знижений тиск, починається приплив вуличного повітря, через невеликі вентиляційні отвори в задній стінці колектора. Далі він циркулює крізь спеціальний фільтруючий шар передає температуру рухається повітряній масі, нагріває її на 15-40 градусів і потрапляє в приміщення. У свою чергу відтоку теплого повітря з приміщення перешкоджає зворотний клапан.

Весь цей процес повністю незалежний від джерел електроенергії - не вдалося підключитися до зовнішнього електроживлення! Працює тільки на енергії сонця!

Якщо ж перед Вами завдання варто економити на опаленні в квартирі, де ви живете цілий рік - пропонуємо звернути увагу на Сонячний колектор Solar Fox опалювального типу!

Колектор для опалення - це повністю автономна обігріває приміщення система, з фільтрацією повітря. Принциповою відмінністю від колекторів вентиляційного типу полягає в тому, що у нього немає впускних вентиляційних отворів з вулиці, а має два отвори: вхідний і вихідний, через них повітря Вашої квартири циркулює крізь колектор.

Як і в першій моделі, весь процес абсолютно незалежний від джерел зовнішньої електроенергії, включення і відключення відбувається автоматично при попаданні сонця на сонячну батарею! Температура повітря в приміщення з використанням сонячних колекторів підвищується на 15-40 градусів (залежно від моделі).

Застосовувати цю модель можна в будинках постійного проживання так і в будинках сезонного, проживання, так як основне завдання колектора це економити на опаленні будинку!


Основні принципи кріплення сонячного колектора:

1. Кріплення настінне колектора із застосуванням пічних труб в якості вихідного отвору.

Как работает коллектор Solar Fox фото

Для створення комфортної вентиляції в будинку, добре прогрітих надходять повітряних мас, необхідно заручиться одним простим правилом: повітрю для переміщення необхідно мати як вхідний, так і вихідний отвір.

Для будинків, де теплоізоляція якісна і зроблена за всіма стандартами, встановлені ПВХ вікна, таким вихідним отвором найкраще служить витяжна труба печі або каміна. Достатньо всього лише залишити заслінку у відкритому положенні для того, щоб забезпечити хорошу вентиляцію в приміщеннях.

Є не маловажний момент - вихідний отвір (труба печі) і вхідний отвір сонячного повітряного колектора має бути на максимальному видаленні один від одного, в іншому випадку весь процес вентиляції відбуватиметься між ними, що не охоплюючи все приміщення.

2. Кріплення колектора з використанням природних зазорів будівлі в якості вихідних отворів.

схема крепление солнечного коллектора Solar Fox фото

Цей метод організацій вентиляцій в будинку добре підходить при наявності дерев'яних класичних вікон в будинку.

Такі вікна здатні пропускати повітря крізь власні зазори і можуть ефективно працювати в якості вихідних отворів.

У список природних зазорів будівлі можна відносити і дерев'яні двері, щілини в підлозі, і навіть неякісну теплоізоляцію (або відсутність теплоізоляції зовсім). При наявності таких зазорів відпрацьована повітряна маса завжди знайде свій вихід.3. Настінне кріплення повітряного колектора з використанням спеціального вихідного отвору.

Принцип работы солнечного коллектора Solar Fox фото 2

Спеціальне, тобто спроектовано і продумано вихідний отвір повітря - це найкраще рішення для вентиляції.

Вентиляційний отвір повинен розташовуватися в протилежній частині будинку, максимально високо. Таким чином, повітряні маси, що надходять від сонячного колектора, будуть протікати через всю будівлю і максимально плідно здійснювати свою функцію рівномірної вентиляції осушення і прогріву будинку.

Вхідний отвір необхідно розташовувати нижче вихідного отвору відносно горизонтальної лінії.

4. Кріплення повітряного сонячного колектора на дах з примусовим вихідним отвором.

Принцип работы солнечного коллектора Solar Fox фото 3

Дана схема розташування повітряного колектора виправдовує себе для будівель в кілька поверхів.

Перевага даного методу відноситься той факт, що дах будинку в набагато менше ступеня відтіняють дерева, і як наслідок, прилад працює ефективніше. Часом такий метод монтажу залишається єдиним можливим варіантом, в таких випадках, коли кріплення колектора на стіну неможливо здійснити.

Принциповість відміну схем кріплення колектора на дах будинку від схем кріплення на стіну - необхідністю запітиванія витяжного вентилятора (вихідного отвору) до самого колектора. Тільки в такому варіанті прогріте повітря буде проходити через весь будинок вниз.

Запрос отправлен!

Заказать

Запрос отправлен!

Стать дилером

Заказать обратный звонок